وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

دکتر تقوی نژاد در کرج: ۳۶ هزار تخت جدید به مراکز درمانی اضافه شده است


دکتر تقوی نژاد در کرج: ۳۶ هزار تخت جدید به مراکز درمانی اضافه شده است
اندازه فونت :
2020/09/19

دکتر سیدکامل تقوی نژاد روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز افزود: یک سوم امکانات و زیرساخت بهداشتی درمانی موجود کشور در دولت تدبیر و امید به سرانجام رسیده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش سلامت کشور گفت: ۳۶ هزار تخت جدید بیمارستانی طی هفت سال گذشته به مراکز درمانی کشور اضافه شده است .

دکتر سیدکامل تقوی نژاد روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز افزود: یک سوم امکانات و زیرساخت بهداشتی درمانی موجود کشور در دولت تدبیر و امید به سرانجام رسیده است.

وی با بیان اینکه برای آینده نظام سلامت ، گام های بلندی در کشور برداشته شده است، گفت : تا پایان این دولت یک هزار و ۹۲۱ طرح را افتتاح می کنیم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت و درمان بیان داشت: همزمان با هفته دولت ۱۶۴ طرح به نام شهدای مدافع سلامت به بهره برداری رسید و از امروز تا فروردین ۱۴۰۰  پروژه های متعددی از جمله  طرح های غربالگری سرطان، کلینیک های ویژه و سایر طرح ها به بهره برداری خواهد رسید و جزو افتخارات است که در یک دولت یک سوم ظرفیت های فیزیکی بهداشتی به وجود بیاید.

تقوی نژاد با اشاره به کاستی های بهداشتی و درمانی استان البرز گفت : در بعد علمی آموزش و بالینی،  البرز باید بتواند از ظرفیت های تهران به خاطر نزدیکی استفاده کند اما در سایر ابعاد باید استقلال امکاناتی این استان حفظ شود.

وی تاکید کرد که باید کمبودهای استان البرز در بخش بهداشت و درمان مرتفع شود هرچند که ظرفیت های خوبی مانند نیروی انسانی متخصص در این استان وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای مقابله با کرونا در کشور بیان داشت:  در این زمینه همه کسانی که مسوولیت داشتند، همت به خرج دادند ، فرمانده اصلی این میدان شخص مقام معظم رهبری بود که در اولین لحظات دستوراتی برای همکاری نیروهای مسلح  با مدافعان سلامت را  صادر کردند.

دکتر تقوی نژاد گفت : تمام نیروهای مسلح اعم از ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و بسیج در موضوع مقابله با کرونا پای کارآمدند و همکاری لازم شکل گرفت .

وی بیان داشت : با اینکه کرونا بسیاری از کشورها را غافلگیر کرد اما در کشور ما اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است .

معاون وزیر بهداشت و درمان افزود: سازمان بهداشت جهانی از اجرای طرح غربالگری کرونا در جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد .

وی اظهار داشت : در کشور ما حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شغلشان تحت تاثیر کرونا  قرار گرفت که تاکنون برای حمایت از اقشار آسیب پذیر ، دولت از طریق وام بانکی ، تسهیلاتی پیش بینی کرده است.

معاون وزیر بهداشت با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت حسین بن علی (ع) گفت : مدافعان سلامت به عنوان ادامه دهندگان نهضت حسینی برای مردم جانفشانی می کنند و در این راه شهدای گرانقدری تقدیم کرده اند.

دکتر تقوی نژاد افزود: مدافعان سلامت به عنوان شاگردان مکتب زینب کبری (س) در مبارزه با بیماری کرونا و نجات انسان ها از جان خود گذشتند و فداکاری ها خلق کردند.

معاون وزارت بهداشت و درمان با قدردانی از خدمات دکتر حسین کریم رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ، دکتر محمد فتحی را به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی کرد.

سوال خود را مطرح کنید :