وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

واریز ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در ۵ ماه


واریز ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در ۵ ماه
اندازه فونت :
2018/09/11

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در پنج ماهه نخست امسال و در بخش مالیات بر ارزش افزوده، حدود هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عوارض وصول و به حساب شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور واریز شده است.
سید کامل تقوی نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور امروز سه شنبه ۲۰ شهریورماه در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی برگزار شد، گفت: مجموع وصولی مالیات بر ارزش افزوده در این پنج ماهه ابتدایی امسال نیز رقمی در حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۷، بالغ بر ۲۶۲ هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض دریافت شده که از این مبلغ، حدود ۸۹ هزار میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها ودهیاری های سراسر کشور واریز شده که صرف هزینه های عمرانی شهرها و روستاها شده است.
تقوی نژاد اضافه کرد: تنها در ۵ ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۷ هزار ۸۰۰ میلیاردتومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور واریز شده است.
تقوی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک چهارم بودجه شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور متاثر از عوارض ارزش افزوده می باشد، عنوان داشت: از ابتدای اجرای قانون تا پایان مرداد سال ۹۷، توسط سازمان امور مالیاتی کشور، بیش از ۱۸ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان در قالب عوارض در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است که تنها ۱۱۹۰ میلیارد تومان در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ واریز گردیده است.

سوال خود را مطرح کنید :