وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عنوان کرد سهمیه جدید استخدام نیرو در وزارت بهداشت به زودی ابلاغ می شود


معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عنوان کرد سهمیه جدید استخدام نیرو در وزارت بهداشت به زودی ابلاغ می شود
اندازه فونت :
2020/08/19
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی ۱۱۰ بیمارستان در بخش دولتی در کشور وجود داشت که امروز به ۶۲۰ بیمارستان افزایش یافته و امیدواریم که تا پایان دولت به ۷۳۹ بیمارستان برسد و تعداد تخت های بیمارستانی از ۵۷ هزار تخت در ابتدای انقلاب به ۱۴۰ هزار تخت رسیده است.
سید کامل تقوی نژاد در نشست ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویر احمد که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در سالن دولت استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای دولت یازدهم فعالیت های قابل توجهی در حوزه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی انجام شده و در حال حاضر ۷ پروژه بیمارستانی در این استان در حال اجرا است که شامل ۲۹۳ تخت بیمارستانی و بیش از ۳۰ هزار متر مربع فضای درمانی است.
وی افزود: تا کنون برای احداث ۷ پروژه بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد، بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با تزریق منابع مالی، دو پروژه بیمارستانی تا پایان امسال و ۵ پروژه دیگر از سال آینده به بعد افتتاح خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: امروز کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید مفتح یاسوج به بهره برداری رسید و تا پایان امسال دو کلینیک ویژه در شهرستان های دهدشت و گچساران افتتاح می شود.
دکتر تقوی نژاد اضافه کرد: در تفاهم نامه ای که بین وزارت بهداشت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد امضا شده، ۱۲۹ پروژه بهداشتی در سطح این استان ساخته می شود که تا کنون ۳۴ پروژه پایان یافته و سایر پروژه ها در حال اجرا است. سهم وزارت بهداشت در این تفاهم نامه ۱۵ میلیارد تومان بوده که تا کنون ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و امیدواریم که با پرداخت سهم استانی، این پروژه ها به سرعت افتتاح شوند.
وی گفت: دولت تا کنون کمک های خوبی به وزارت بهداشت کرده است. از سال گذشته مجوز استخدام ۲۲ هزار و ۲۸۰ نفر را گرفتیم که ۱۰ هزار از آنها در آبان ماه پارسال آزمون استخدامی دادند و نتیجه آن در اسفند ماه مشخص و به دانشگاه ها اعلام شد که این نیروها بدون تشریفات اداری به کار گرفته شوند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: در خرداد ماه ۹ هزار و ۲۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان، به کار گرفته شدند و سهمیه دیگری اخیرا گرفته شده و از محل مجوزهای قبلی آبان ماه و یک سهمیه دیگر استخدام نیروهای جدید در آینده نزدیک، ابلاغ می شود.
دکتر تقوی نژاد بیان داشت: یکی از کارهای مهم برای ما، پرداخت مطالبات دانشگاه ها بوده است. در کهگیلویه و بویراحمد تا یکسال پیش، معوقه کارانه کادر درمان حدود ۲۴ ماه بود اما الان به حدود ۱۰ ماه کاهش یافته و در کشور نیز معوقه کارانه از ۲۲ تا ۲۴ ماه به ۸ تا ۱۰ ماه رسیده است و رییس جمهور در این زمینه دستورات خوبی داده و رفع مشکلات همکاران ما در اولویت قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: بزرگترین مدال بر سینه مجاهدان حوزه سلامت، تقدیر چندین باره رهبر معظم انقلاب اسلامی از آنها بوده و ایشان در هر مناسبت و هر دیدار، از مدافعان سلامت قدردانی می کنند که این توفیق بزرگی برای نیروهای بهداشتی و درمانی است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: امسال محرم از حساسیت خاصی به دلیل اهمیت سلامت مردم برخوردار است. همه افرادی که هر سال به دنبال افزایش شور حسینی بودند امسال با رعایت اصول و شیوه نامه ها به حفظ سلامت مردم کمک خواهند کرد.
دکتر تقوی نژاد تاکید کرد: از بیانات راهگشای مقام معظم رهبری در خصوص رعایت پروتکل ها در ماه محرم سپاسگزاریم. ایشان اعلام کردند که خودم را مقید به رعایت پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت می دانم و بزرگان و علما نیز اعلام کردند که پیرو نظر مقام معظم رهبری هستند.
وی یادآور شد: امسال باید شور و شعور حسینی باهم درآمیخته شوند گاه باید نشان دهیم که هیچ گونه تضادی بین شعائر دینی و مذهبی و علم وجود ندارد و با هم در یک راستا قرار دارند. در استان کهگیلویه و بویراحمد از هم استانی ها دعوت می کنم تا ضمن اینکه حماسه حسینی را سرمشق قرار می دهیم، خودمان را ملزم به رعایت حداکثری توصیه های بهداشتی می دانیم.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: امروز هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در طول ۶ ماه گذشته برگزار می شود که این نشان از تلاش و پیگیری اجرای مصوبات این ستاد است. به گونه ای که بر اساس گزارش ها، از ۷۸۰ مصوبه ستاد استانی فقط ۶ مصوبه اجرایی نشده است.
دکتر تقوی نژاد یادآور شد: باید با توجه به کمبود زیرساخت ها در حوزه آزمایش های تشخیصی در استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه اقدامات جدی و موثری انجام دهیم و در سریع ترین زمان ممکن، امکانات مورد نیاز به این استان ارسال می شود. یکی از هدف های ما از سفرهای استانی، تقدیر و تشکر از مجاهدان عرصه سلامت است که جانشان را برای حفظ سلامت مردم به خطر انداختند. البته نباید فراموش کنیم که زیرساخت های کشور در حوزه سلامت نسبت به کشورهای دیگر، قوی نیست اما با تکیه بر دانش و تلاش همکاران مان توانستیم کرونا را مدیریت کنیم.

سوال خود را مطرح کنید :