وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

تقوی نژاد خبر داد: رشد ۳۱ درصدی استرداد مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال ۹۷


تقوی نژاد خبر داد: رشد ۳۱ درصدی استرداد مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال ۹۷
اندازه فونت :
2018/09/11

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از رشد ۳۱ درصدی استرداد مالیات وعوارض به صادرکنندگان در سال جاری خبر داد و گفت: میزان استرداد به صادرکنندگان کالا در این بازه زمانی، حدود ۳۰۵ میلیاردتومان بوده است.
سید کامل تقوی نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور امروز سه شنبه ۲۰ شهریورماه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی گفت: همواره یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی در بخش مالیات بر ارزش افزوده، استرداد مالیات به صادر کنندگان در حداقل زمان بوده است که با کوتاه کردن زمان استرداد حداکثر به یک ماه و حتی در مواردی بدون رسیدگی، این دغدغه مرتفع شده است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا کنون ، بالغ بر ۴۶۵۳ میلیارد تومان مالیات و عوارض به مودیان مسترد گردیده است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: از مجموع مالیات و عوارض استرداد یافته، بالغ بر ۶۴۴ میلیارد تومان مالیات و عوارض در پنج ماه نخست سال جاری به مودیان استرداد یافته که ۲۷ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‎دهد.
وی اضافه کرد: همچنین از مجموع مبلغ استرداد شده به مودیان در پنج ماهه نخست سال ۹۷، در حدود ۳۰۵ هزار میلیارد تومان صرفا به صادرکنندگان کالا استرداد یافته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۱ درصد رشد را نشان می دهد.

سوال خود را مطرح کنید :