وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

بازدید معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از پروژه های بیمارستانی استان های البرز و تهران


بازدید معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از پروژه های بیمارستانی استان های البرز و تهران
اندازه فونت :
2021/01/15

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از پروژ های بیمارستان فردیس کرج، بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار، بیمارستان ملارد، بیمارستان شهید سلیمانی شهر قدس و پروژه در حال احداث انستیتوپاستور بازدید و خواستار تسریع در تکمیل و راه اندازی آنها شد.

سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل و راه اندازی بیمارستان فردیس استان البرز گفت: این بیمارستان با تعداد ۲۶۰ تخت و ۲۱هزار مترمربع مساحت، هم اکنون ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: از آنجا که شهرستان فردیس، براساس سرشماری سال ۱۳۹۵، تعداد۶۵۰ هزارنفر جمعیت دارد و فاقد هرگونه تخت بیمارستانی است، با اتمام این بیمارستان تا پایان سال جاری، سرانه آن، به ۴دهم درصد خواهد رسید.

وی یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داده شد که برای اتمام آن، مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار، مورد نیاز است و امیدواریم با حمایت های صورت گرفته شاهد افتتاح هر چه سریع تر آن باشیم.

گلایه معاون وزیر بهداشت از پیشرفت فیزیکی بیمارستان شهریار

پروژه دیگر مورد بازدید معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، بیمارستان در حال احداث شهریار بود که تقوی نژاد، از میزان پیشرفت فیزیکی آن، گلایه و تاکید نمود: در ارتباط با میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه و تعهدپیمانکار و عوامل اجرایی شاهد کم کاری و سهل انگاری هستیم.

تقوی نژاد یادآور شد: از اختیارها و امکانات،  برای تکمیل و تسریع در افتتاح پروژه تا پایان دولت حداکثر استفاده را می نماییم، ضمن اینکه باید با کم کاری و اهمال در اجرای این پروژه، برخورد مناسب قانونی شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت همچنین یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۲۵۰۰میلیارد ریال به این پروژه تخصیص یافته  و جهت اتمام پروژه مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

پروژه بیمارستانی شهریار با تعداد ۳۲۷ تخت و ۳۳هزار و ۷۵۱ مترمربع، ۸۸درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این شهرستان براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای جمعیت ۳۰۹هزار و ۶۰۷ نفر است که وضعیت فعلی تخت های بیمارستانی آن ۳۸۸ تخت با سرانه ۴۶صدم درصد است و انتظار می رود با تکمیل تخت های این بیمارستان، سرانه به ۸۵صدم درصد افزایش یابد.

تقدیر تقوی نژاد از پیشرفت فیزیکی بیمارستان شهرقدس / پروژه برای دهه فجر آماده افتتاح می شود

معاون وزیر بهداشت، همچنین از بیمارستان در حال احداث شهرقدس نیز بازدید نمود و از روند پیشرفت فیزیکی این پروژه قدردانی نمود.

تقوی نژاد با تاکید مجدد بر اینکه تکمیل، راه اندازی و افتتاح هر چه سریع تر پروژه های بیمارستانی حاشیه تهران برای ما اولویت دارد، افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی و تلاش های صورت گرفته عوامل اجرایی بیمارستان شهر قدس، انتظار داریم شاهد افتتاح آن در دهه فجر سال جاری باشیم.

وی تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۱۲۸۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص دادیم و جهت اتمام پروژه مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

این بیمارستان  با تعداد ۱۶۰ تخت و ۱۶هزار و ۸۰۰متر مربع، در انتهای شهریور سال جاری به شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و تجهیزات پزشکی کشور تحویل موقت گردید.

شهرستان قدس، براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای جمعیت ۳۱۶هزار و ۶۳۶ نفر است و تاکنون فاقد هرگونه تخت بیمارستانی است که با بهره برداری از بیمارستان سرانه آن،  به ۵دهم درصد می رسد.

تقوی نژاد هم چنین از پروژه های در دست اقدام انستیتوپاستور و بیمارستان ملارد نیز بازدید نمود.

در این بازدید، مهندس امیرساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی، فریدون نوری خواه رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد، دکتر محمدرضا ملکی رئیس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت را همراهیکردند.

انتهای پیام/ م

سوال خود را مطرح کنید :