وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

وب‌سایت رسمی سید کامل تقوی‌نژاد

امضای تفاهم نامه بانک ملت و وزارت بهداشت


امضای تفاهم نامه بانک ملت و وزارت بهداشت
اندازه فونت :
2020/01/04

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: بیش از ۸٫۵ درصد از تولید ناخالص کشور در اختیار بخش سلامت است که نقش مهم و پررنگ این حوزه را در اقتصاد کشور نشان می دهد.

سیدکامل تقوی نژاد، در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک ملت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه اعتبارات حوزه سلامت نسبت به اعتبارات کل کشور، ۱۶ درصد از بودجه عمومی کشور است، یادآور شد: در زمینه پروژه های عمرانی نیز وزارت بهداشت در نظر دارد حدود ۴۴ هزار تخت به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور اضافه نماید که قریب۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز خواهد بود.

وی با اشاره به قابل توجه بودن حجم فعالیت های حوزه سلامت تصریح نمود: دولت در شرایط حاضر به تنهایی نمی تواند نیازهای پروژه های زیربنایی وزارت بهداشت را برآورده کند.

تقوی نژاد با تاکید به حجم زیاد فعالیت ها و محدودیت منابع، عنوان کرد: در نظر داریم از سایر ابزارها و ظرفیت های موجود، برای رفع نیازهای حوزه سلامت و تکمیل پروژه های عمرانی استفاه کنیم که یکی از این ابزارها، استفاده از توانمندی سیستم بانکی کشور در قالب همکاری مشترک آنها با وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه ها است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه همکاری موثر بانک ها از گذشته وجود داشت، اما تلاش داریم آن  را تقویت کنیم، تصریح کرد:  حوزه سلامت در نگاه اولیه حوزه”خدماتی” به نظر می رسد، اما  واقعیت این است که سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات در بخش سلامت هم “سودآور” است و هم منابعی که در این بخش از طریق بانک ها تامین می شود، قابل برگشت خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملت نیز در این مراسم گفت: همکاری و ارادت مدیران و کارکنان بانک ملت نسبت به مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سال های گذشته شروع شد؛ اما بعد از حضور آقای تقوی نژاد در مسئولیت معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت به لحاظ ارادتی که به ایشان داریم، این همکاری و تعامل نسبت به گذشته افزایش بیشتری پیدا کرده است.
محمد بیگدلی افزود: علاوه بر اینکه وظفه داریم خدمات بانکی را در سطح کشور به مردم، واحدها تولیدی، خدماتی و بازرگانی ارائه دهیم، در همکاری با  وزارت بهداشت بر  رویکرد نگاه اجتماعی به حوزه سلامت نیز توجه ویژه ای خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مجموعه وزارت بهداشت با سلامت و سلامتی مردم ارتباط مستقیمی دارد و این ارتباط؛ موضوع ارزشمند و اهمیت داری هست، ادامه دارد: بانک ملت قصد دارد در بخشی از خدماتی که ارائه می شود، سهیم شده و به مسئولیت اجتماعی خود عمل نماید.

گفتنی است بر اساس تفاهم نامه امضا شده، بانک ملت به منظور تامین سرمایه در گردش سرمایه ثابت در قالب انواع عقود اسلامی، اعطای تسهیلات سرمایه ثابت شامل توسعه و تکمیل صرفا جهت احداث خوابگاه های دانشجویی با اولویت پروژه های با حداقل ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی که با اعطای تسهیلات به بهره برداری ی رسند، اقدام می کند. همچنین بانک ملت در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، نسبت به رفع نیازهای وزارت بهداشت در مناطق محروم همکاری و اقدام لازم را انجام می دهد.

 

لینک مرتبط:

معاون وزیر بهداشت در مراسم انعقاد تفاهمنامه: خدمات بانک ملت در نظام اقتصادی کشور زبانزد و قابل توجه است

سوال خود را مطرح کنید :